TUİÇ Hakkında

 

 Uluslararası İlişkiler ve ilgili disiplinlerde lisans ve lisansüstü çalışmalar gerçekleştiren gençlerin çalışmalarını destekleyecek faaliyetlerde bulunmak amacıyla 2008 yılında platform olarak kurulan ve kısa adı TUİÇ olan Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği 27.06.2011 tarihinde tüzel kişilik kazanmış ve İstanbul’daki ofisinde çalışmalarına başlamıştır.

Başta Uluslararası İlişkiler olmak üzere sosyal bilimler alanlarında öğrenim gören lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini yazmaya teşvik amacıyla 2011 yılında kurulan TUİÇ Akademi web sitesi (tuicakademi.org) sadece öğrencilerle sınırlı kalmamış, sosyal bilimler alanında çalışmalar yapan uzman ve akademisyenlerin de katkılarıyla önde gelen bir başvuru kaynağı haline gelmiştir.  

Sosyal bilimler alanında farklı ülke ve üniversitelerde kongre, sempozyum ve çalıştaylar düzenleyen TUİÇ,  Türkiye ve dünyanın farklı yerlerindeki temsilcileri ile akademik çalışmalarına devam etmektedir. TUİÇ ayrıca eğitim gezileri ve kampları organize etmekte, alanında uzman konuklar ile yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirmektedir. 

Nisan 2021 tarihinden itibaren yayımlanan Journal of International Relations and Political Science ile uluslararası hakemli dergi olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve akademisyen adaylarına akademik yayın yapma ve çalışmalarını yaygınlaştırma imkanı sunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Cihannüma Mahallesi Cihannüma Sokak, Şahin Apartmanı No:20 Beşiktaş İstanbul 

İletişim